Спаси воду спаси свој живот!.

Slides:



Advertisements
Сличне презентације
Описивање Описивање.
Advertisements

СЦЕНАРИО ЗА ЧАСА Наставна јединица: Сабирање и одузимање до 20.
U ONLINE OKRUŽENJU, prikaz projekta Igrajmo se jezikom
DRIVEN Cilj EU projekta usklađivanja profesionalnih vještina instruktora (Obuka trenera za FCO – periodički trening) Zagreb, 9. prosinca Valérie.
Дух ствара мисао, мисао идеју а идеја математику
“ Виолина”- Мирослав Демак ( дигитални час)
BILJKE I ŽIVOTINJE- RIJEKA NERETVA
Прича о хлебу Вања Белецки
KPR u osnovnoj školi (2+1 čas; 18:30h, petak, Velika sala)
1. час: Одељењска заједница
ОСНОВНЕ СТУДИЈЕ IV ГОДИНА VII СЕМЕСТАР VIII СЕМЕСТАР
Унапређивање компетенција запослених у школи у области васпитног рада
Готовост деце за школу Континуитет у сарадњи
РОД ИМЕНИЦА - обрада Данијела Бујагић.
БЕЛЕШКЕ ЈЕДНЕ УЧИТЕЉИЦЕ
-веза наставе и оцењивања двосмерна
Крагујевац, Маја Марковић Гашић
Упутство о друштвеној одговорности
СТРАХ ОД ОДГОВАРАЊА → Упознавање компоненти емоционалних реакција страха у испитној ситуацији у функцији редуковања страха. → Задаци: - Освестити све компоненте.
Kako poticati profesionalni razvoj učenika u osnovnoj školi
Različiti programi i njihovi nedostaci u podsticanju dečje kreativnosti Metodika vaspitnog rada Ana Miljković-Pavlović.
Завод за унапређивање образовања и васпитања
КАРИЈЕРНО ВОЂЕЊЕ У ОБЛАСТИ СТРУКОВНОГ ТУРИЗМА
Гласно - тихо.
Program za cjeloživotno učenje-Leonardo da Vinci
KNJIŽNICA U ODGOJNO-OBRAZOVNOM SUSTAVU
SLOBODNO VRIJEME Tematski dan u VI. razredu MŠ Budinščina
ЋИРИЛИЦА НАШЕ КУЛТУРЕ или РАЂАЊЕ ИДЕЈЕ
Милија Марјановић инспектор-просвјетни савјетник за историју
Pozitivna klima i (ne)nasilje u odeljenju
ОЦЕЊИВАЊЕ НА ОСНОВУ ПОРТФОЛИЈА Ш.Д. Изли, К. Мичел
Сазнавање у настави Видови сазнања:
ОСНОВНА ШКОЛА „ИВАН ГУНДУЛИЋ“
Tokarenje.
Православни Катихизис
САОБРАЋАЈНЕ СЕКЦИЈЕ У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ
Стручно усавршавање у установи
Завод за унапређивање образовања и васпитања
НАСТАВНИ ПРЕДМЕТ Гајење шума посебне намене
RAVNATELJ I SIGURNOST ODGOJNO-OBRAZOVNE USTANOVE Suzana Hitrec, prof.
Digitalne igre u nastavi
Prisjetite se i objasnite kruženje vode u prirodi.
OŠ Dragojle Jarnević GLOBE program
МЕТОДИКА УПОЗНАВАЊА ОКОЛИНЕ 2
СТРАХ ОД ОДГОВАРАЊА → Упознавање компоненти емоционалних реакција страха у испитној ситуацији у функцији редуковања страха. → Задаци: - Освестити све компоненте.
Милија Марјановић инспектор-просвјетни савјетник за историју
Osnovne informacije o projektu
Категорија:Обавезни предмети – Природа и друштво Разред: III
Međunarodna Eko-škola OŠ “August Šenoa” - Osijek
ЕВРОПСКА НЕДЕЉА МОБИЛНОСТИ ДАН БЕЗ АУТОМОБИЛА
Osnovne informacije o projektu
О ИЗБОРНИМ ПРОГРАМИМА У ТРЕЋОЈ БЕОГРАДСКОЈ ГИМНАЗИЈИ
Oblast Tehnika (Agrotehnika,Tehnička sredstva u poljoprivredi) Uzrast
Слушање музике.
СТИЛОВИ УЧЕЊА.
ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ОШ “19. април” Дервента.
Učenici drugih i trećih razreda su 19. i 20. svibnja godine bili u Art - kinu Croatia. Grad Rijeka, Odjel gradske uprave za kulturu.
С о ц и о л о г и ј а С о ц и о л о г и ј а
Категорија: ваннаставне активности – час одељењског старешине Разред: први
Ivana Katavić, AZOO Hrvoje Mladinić, OŠ Mertojak
КЉУЧНА ОБЛАСТ 1: ШКОЛСКИ ПРОГРАМ И ГОДИШЊИ ПЛАН РАДА ШКОЛЕ
Проширена делатност и верификација установа
Povezanost digitalnih i tiskanih materijala
Сваки студент унутар групе током јавне презентације приказује следеће резултате:
DIJETE I PROSTOR U NASTAVI PRIRODE I DRUŠTVA
ИЗБОРНИ ПРОГРАМ У ПРВОМ РАЗРЕДУ ГИМНАЗИЈЕ
Завод за унапређивање образовања и васпитања
Здрава исхрана Гордана Станојевић
Osnovne informacije o projektu
Osnovne informacije o projektu
Транскрипт презентације:

Спаси воду спаси свој живот!

тема: Вода наставни предмет: Свет око нас разред: први

ЦИЉЕВИ ИНОВАЦИЈЕ: -Понављање раније стечених знања о води. -Стицање увида о количини воде на Земљи. -Уочавање последица немарног понашања људи према води. -Препознавање негативних појава у човековом односу према животној средини које утичу на квалитет и очување воде. -Упознавање са облицима штедње и потрошње воде. -Стицање свести о личној улози у заштити вода од загађења. -Оспособљавање ученика да долазе до својих закључака на основу доживљеног. -Оспособљавање за слободно исказивање својих запажања. -Развијање осећаја одговорности за рад у тиму.

ПРИПРЕМНА АКТИВНОСТ: -амбијентално учење, шетња поред реке Нишаве -понављање знања о воденом станишту-река, описивање окружења у коме се налазе

ТОК ЧАСА: -Утисци о шетњи поред реке Нишаве. -Слушање композиције,,Спасимо воду" (хор Хориславци). -Краћи разговор о слушаној композицији. -Презентација ,,Воде“ коју прати прича Капљице Љубице (учитељ). www.uciteljmin.in.rs.

-Разговор о гледаној презентацији, сусрету са Капљицом Љубицом и загађењу воде. -Ученици дају предлоге о очувању воде. -Рад у групи, илустрација: Сусрет са Капљицом Љубицом Најинтересантнији део приче Капљице Љубице Водени бонтон Капљице Љубице Једно водено станиште Капљице Љубице

-Презентација ученичких радова. -Одељењска изложба ,,Шетња Капљице Љубице“ . -Исписивање еколошкох порука. -Уређивање ђачког паноа.

МЕТОДЕ И ТЕХНИКЕ: РЕЗУЛТАТИ ИНОВАЦИЈЕ дијалошка, стваралачка метода, слушања и опажања, демонстративна, илустративна, учење кроз игру, метода обраде песме по слуху, интерактивна и кооперативна метода као и амбијентално учење. РЕЗУЛТАТИ ИНОВАЦИЈЕ Одељењска изложба ,,Шетња Капљице Љубице“ Еколошке поруке Пано

ЕЛЕМЕНТИ ИНОВАТИВНОСТИ: -учење путем хипермедије -вршњачко учење -интердисциплинарни приступ -холистички приступ у настави

Крајњи циљ – подизање еколошке свести и неговање правилног односа према окружењу!

Моја будућност је у вашим рукама, чувај ме!